Tu jesteś: FAQ

Umówione spotkanie możesz anulować lub przesunąć 24 godziny przed planowaną wizytą. Zmian można dokonać przez platformę znanylekarz.pl, telefonicznie lub przez SMS.

Psychoterapia online jest to forma spotkań z wykorzystaniem narzędzi komunikacji zdalnej na wszelkiego rodzaju szyfrowanych platformach komunikacyjnych Teams, Skype, Zoom. Terapia może być prowadzona za pośrednictwem komputera, smartphona lub tabletu. Liczne badania naukowe nad przydatnością wsparcia psychologa online wykazują, że skuteczność psychoterapii tego typu jest równie wysoka jak efektywność tradycyjnej psychoterapii. Pacjent przed spotkaniem ze specjalistą powinien założyć konto i przesłać Nick do specjalisty. W zależności od preferencji pacjentów możliwa jest także konsultacja telefoniczna.

Centrum Psychologii i Psychoterapii Mennte jest placówką prywatną i nie posiada umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wszystkie usługi są prowadzone odpłatnie.

Pierwsze spotkania mają charakter wzajemnego poznania się. Specjalista poznaje dokładnie sytuację pacjenta. Po podjęciu decyzji o regularnej terapii ustalamy z naszymi Klientami zasady kontraktu obowiązującego obie strony. Zawierają informacje o częstotliwości, długości trwania, a także o celach terapii i zasadach współpracy. Jeden z najważniejszych czynników, dzięki którym możliwy jest sukces w psychoterapii, to zaistnienie relacji psychoterapeuta – pacjent. Dopiero wtedy, gdy w terapii pojawi się to porozumienie, znaczenia zaczynają nabierać podejście terapeutyczne i stosowane techniki.

W zależności od rodzaju terapii sesje mogą trwać od 50 do nawet 120 minut w przypadku terapii rodzinnych czy par. Zgodnie z pryzjętymi standardami stosowanymi w psychoterapii przyjmujemy, że spotkanie powinno odbywać się raz w tygodniu. W niektórych okresach specjalista może zalecić mniejszą lub większą częstotliwość w pewnych fazach terapii.

Psycholog lub psychoterapeuta przyjmie Cię na spotkanie z każdym rodzajem problemu, który zgłosisz. Po omówieniu problemu lub objawów, pokieruje dalszym procesem i zaleci niezbędne formy wsparcia. Centrum psychologii i psychoterapii MENNTE dysponuje wysoce wykwalifikowaną kadrą, mającą za sobą lata doświadczeń w dziedzinie psychoterapii. Jesteśmy przede wszystkim aby zapewnić naszym pacjentom fachowe wsparcie, pomoc oraz służyć naszym doświadczeniem bez względu na rodzaj problemu. Oferujemy konsultacje psychologiczne, psychoterapia indywidualna, psychoterapię rodzinną, terapię par czy terapię uzależnień.

Psycholog wymaga ukończenia studiów magisterskich na kierunku psychologia. Do prowadzenia konsultacji wymagane jest co najmniej kilkuletnie doświadczenie w roli terapeuty. Na podstawie zebranego od pacjenta wywiadu jak i testów psychologicznych podejmowana jest decyzja o formie pomocy psychologicznej. Psycholog zajmuje się stawianiem diagnozy i leczeniem psychologicznym.

Psychoterapeuta to specjalista, który ukończył szkołę psychoterapii bądź studia podyplomowe w tym kierunku w Polsce trwające cztery lata. Psychoterapeuta nie musi być psychologiem, ale może nim być. Psychoterapeuta specjalizuje się w problemach takich jak: zaburzenia nastroju, depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia odżywiania, objawy psychosomatyczne, życiowe kryzysy, trudności w nawiązywaniu relacji, trudności w relacjach z bliskimi.

Psychiatra z kolei jest lekarzem medycyny, posiadającym dyplom ukończenia studiów medycznych i specjalizacji psychiatrii. Do jego kompetencji zalicza się leczenie pacjentów – stawianie diagnozy, dobór kuracji oraz stosowanie środków farmakologicznych. W przypadku wystąpienia silniejszych zaburzeń współpracuje on z psychoterapeutą lub psychologiem jako wspomaganie leczenia.

Spotkanie w gabinecie – płatność bezpośrednio po zakończonym spotkaniu, kartą płatniczą, blikiem lub gotówką (prosimy w miarę możliwości o odliczoną kwotę)

Spotkanie on-line – płatność przed terminem wizyty przelewem na konto bankowe nr: 94 1160 2202 0000 0002 7687 7076 (potwierdzenie dokonanej płatności należy przesłać na adres indywidualny specjalisty minimum 24h przed planowanym spotkaniem. Jeśli płatność nie zostanie dokonana do tego czasu, zostanie to potraktowane jako odwołanie wizyty.

W przypadku potrzeby uzyskania opinii lub zaświadczenia, konieczne jest okazanie dowodu osobistego w celu ustalenia tożsamości. Po odbiór dokumentów należy zgłosić się osobiście do gabinetu.

Psychologowie i Psychoterapeuci mają wykształcenie uniwersyteckie, a nie medyczne. Nie mają prawa wypisywania recept. Mogą to zrobić jedynie dyplomowani lekarze, jeśli chodzi o środki działające w obszarze zdrowia psychicznego wypisuje je lekarz psychiatra. Tak samo jak w przypadku recept, Psychologowie i Psychoterapeuci bez ukończonych studiów medycznych, nie mają prawa wystawiania zwolnień.

Znajdź swoją lepszą drogę!
Copyright © Mennte 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacja o plikach cookies

Kontakt

Facebook

Instagram

Linkedin